KOL

Tråkigheterna med strejken och allt som efterföljer fortsätter. Jag skulle ha flugit Salzburg idag, men blev avplockad och satt på hemmastandby p.g.a. inställt flyg. Vi har upptäckt att medierna ljuger om en hel del också vilket får piloterna att se dåliga ut. 

 Nog pratat om detta just nu. Vi håller huvudet högt och kämpar på medan vardagen fortsätter. 

Jag kan berätta lite roligare saker som att vi igårkväll var på VIP-invigningen av det nya hetaste innestället i Helsingborg: KOL. De hade smygpremiär i torsdags och då var jag DJ när leverantörer och hotellfolk fick testa på menyn och se de sprillans nyrenoverade mysiga lokalerna. Jag var den första som fick spela på deras brand new DJ-utrustning. 

 Det blev en ganska tidig avslutning på kvällen eftersom jag trots allt hade hemmastandby imorse, men när jag inte blev utkallad gick jag på Sabinas danspass. 

Nu ska vi till Väla allihopa och tröstshoppa lite. Eller kanske vi borde hålla i pengarna istället…

KOL
Jennie, Sabina, jag och Jonna på KOL igårkväll.

Flygvärdinnan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *